Červen 2017

Glosy 30.6.2017

30. června 2017 v 14:28 Glosy

Paní bývalá ministryně (paní Valachová) podle mého názoru v podstatě nic dobrého českému školství nepřinesla. Jediným hmatatelným pozitivním důsledkem jejího působení je nepatrné zvýšení platů. Považujete snad zrušení speciálních škol, které obdivovali odborníci z celého světa, a jejich nahrazení inkluzí za přínos našemu školskému zřízení? V souvislosti s paní Valachovou vzpomínám na natáčení pořadu Máte slovo, kterého jsem se zúčastnil také s ředitelem Miroslavem Korandou, jenž byl odvolán z funkce ředitele základní školy v Praze za pohlavek žákovi. Kateřina Valachová si patrně z důvodu vlastní argumentační indispozice přivedla do studia skupinku "fanoušků", kteří na povel nejmenovaného novináře: "Když Katka mluví, všichni tleskáme," zajišťovali bývalé ministryni podporu. Zvláště ta inkluze - to je věc.
Kdysi jsme o jiné ministryni říkali " S krávou v čele do prdele". Tak já nevím…..

--------------------------------------------------------
Nevládní organizace pašují tisíce Afričanů do Evropy (VIDEO)
Celá armáda lodí různých nevládních organizací (NGO) pendluje sem a tam mezi libyjským pobřežím a Sicílií. Převážející lodě nevládních organizací čekají ve vzdálenosti pár mil od libyjského pobřeží, mimo hranice námořní zóny pod kontrolou Libye. Plavby těchto lodí byly nyní zdokumentovány při několika příležitostech a to od roku 2015. Migranti jsou téměř výlučně Afričani. Převozní lodě jsou převážně evropské.

Vida jak jsou ty nevládní a neziskové užitečné - vypráskal bych je všechny
----------------------------------------------------------

Vznikla aplikace No-Go Zone, která upozorňuje lidi v Paříži na to, že vcházejí do tzv. no-go zóny nebo že se vyskytují na místě, kde jim hrozí sexuální obtěžování. Aplikace umožňuje uživatelům ohlašovat napadení, krádeže, sexuální obtěžování a "neslušné chování" v hlavním francouzském městě.Jeden z uživatelů aplikace napsal: "Je to nepostradatelná aplikace pro každého, kdo si myslí, že kulturní obohacování' ze strany cizinců není v souladu s naším způsobem života."Dnes už francouzské úřady registrují 751 "citlivých městských oblastí" v celé zemi.
---------------------------------------------------------------

Syrský kadeřník, který byl považován za zářný příklad úspěšné integrace v Braniborsku napadl ve středu večer svou šéfovou nožem a vážně ji zranil na krku.

Tady se ta integrace moc nepovedla

-------------------------------------------------------

Glosy 26.6.2017

26. června 2017 v 13:00 Glosy
Na pražských kolejích Volha mají studenti zablokovaný přístup k serveru Aeronet. Správa kolejí spolupracuje se soudružkou Romancovovou. Co k tomu dodat? I komunisté rušili Svobodnou Evropu. Co se vlastně změnilo? Proč jsme vlastně zvonili klíči? Pamatujete si to ještě někdo? Nebylo to náhodou kvůli cenzuře a totalitě? Co se vlastně změnilo? Historie se stále a stále v mnohém opakuje... Kde máme ty klíče?

Kde končí demokracie a začíná totalita. Hádejte -můžete 2x
---------------------------------------------------------------------------

Migranti z Německa jezdí každoročně na dovolenou do své vlasti. Proč se vrací do války? Proč mají dovolenou, když nepracují? Něco mi tu nehraje...Už jsme si zvykli, že ubožáci z války jsou čistí a luxusně oblečení s nejmoderněšími mobily, že zapalují policejní auta, že na hřbitově znásilní stařenku, že v kostele podřežou faráře, protože jim to poručí Imám, že v bazénu znásilní malého chlapce, že autem najíždí každý týden do davu...

Na co si ještě budeme muset zvykat, pane kníže a ostatní politici? Nebo si konečně Evropa přestane nechat kálet na hlavu?
----------------------------------------------------------------------------

Itálie opět ustupuje muslimům! Jedna italská škola po nátlaku malé skupiny místních muslimů zakázala dětem svačiny s mortadellou (uzenina). Vedeni školy tak kvůli malé hrstce muslimů nařídilo změnu jídelničku všem studentům - odhadem přes 400 lidí! Muslim je prostě víc než Evropan, i když je Evropanů více.

Už jen zbývá začít se 5x denně modlit k Aláhovi nebo nakopat evropské sluníčkáře konečně do prdele
-------------------------------------------------------------------------

V souvislosti s těžbou lithia: "Strategické suroviny, ale také další strategická odvětví, jako jsou distribuce energie, voda, vodovody a kanalizace či telekomunikační síť, musejí být pod kontrolou a v majetku státu. Stát jednak musí tyto přirozené monopoly chránit, protože v případě bezpečnostní krize jsou voda, energie nebo telekomunikace přímo rozhodující o přežití, a také výtěžek z těchto přirozených státních monopolů nepatří do rukou cizím firmám, ale měly by z něj mít užitek čeští občané. O tom, jakou cestou se budeme ubírat, rozhodnou občané v říjnových parlamentních volbách," uvedl předseda SPD a poslanec TomioOkamura.

Oproti jiným politikům (mlžení, neurčité řeči, přímá podpora soukromých těžařů) celkem jasně formulováno- uvidíme co občané
-------------------------------------------------------------------------

Glosy 22.6.2017

22. června 2017 v 17:59 Glosy

Petr Štěpánek: Česká televize to už je jen dokonalé zoufalství. ČT 1 - tedy něco jako výkladní skříň televize veřejné služby (hahaha), respektive první program - dává v HLAVNÍM vysílacím čase normalizační sračku Malý pitaval z velkého města, pro jistotu hned dva díly za sebou. Následuje Columbo z roku 1973 (!!!) a Taggart z roku 1985 (!!!). Na tohle ti šmejdi vybírají povinné výpalné v podobě televizních poplatků a generální ředitel Petr Dvořák kasíruje od Rady České televize statisícové odměny. Co s tím? Nakopat je do prdele úplně všechny! Bez milosti!

Nejen nakopat ale také vykopat z Kavčích hor

………………………………………………………

Petr Štěpánek: Kdybychom žili v normální zemi, byl by ten rozhovor s Vladimirem Putinem úplně normální, tuctová, banální věc. Prostě rozhovor s prezidentem jedné velké země. Nic víc, nic míň. Jenže my už opět žijeme v totalitě, takže to normální věc zdaleka není. Ta totalita není stejná jako za Husákových či Jakešových dob, ale totalita to už zase je.

Hledejte 10 rozdílů mezi těmi totalitami ale nesnažte se to druhou obhajovat- at´ nejste pro smích

………………………………………………………

Nadační fond proti korupci získal od krajských a vrchních soudů a státních zastupitelství usnesení týkající se aboliční části amnestie Václava Klause. Z nich plyne, že osoby, jejichž stíhání bylo na základě této amnestie zastaveno, měly způsobit celkovou škodu ve výši nejméně 18,6 miliard korun. K další škodě ve výši nejméně 3,4 miliardy korun již nedošlo. Poškodit měly přes 90 tisíc fyzických a stovky právnických osob.
Klaus vyslal lidem zprávu, že se zločin vyplácí . A za to by potřeboval……..(doplňte si sami)


…………………………………………………….

Glosy 20.6.2017

21. června 2017 v 15:31

No, a jako na zavolanou přichází čerstvá ilustrace úrovně křesťanských politiků. Na Zemanovo varování, že muslimové tu jednou zavedou islámské právo šaría, reagoval předseda našich lidovců úžasným protiargumentem: v našem senátu prý sedí jeden Syřan, který šaríu neprosazuje. K takovým myšlenkovým výšinám se dnes dokážou jinak inteligentní lidé vzepnout, když jde o povinnou obhajobu ideologického lhaní.

Na pohled vypadá ten Bělobrádek inteligentně

…………………………………………………………………
Zachyceno jako výzva islámského státu :"Ó, muslimové. Když se tví bratři mstili křižáckým národům za masakry, kterých se dopustili na muslimech, byli na místě zastřeleni britskou policií. Jak to, že policie nikdy nezastřelí kaafiry (nevěřící)? Muslimové, musíte se probudit, válka začíná i na vašich ulicích a před vašimi vlastními modlitebnami. Vaši staří mohou být zabiti, vaše sestry mohou být napadeny."

Zdroj: https://globe24.cz/svet/34156-dalsi-utoky-is-se-blizi-uz-ve-stredu-muze-prijit-krveproliti-varuji-urady

A Evropská komise nabádá: podporujte multikulti, islám je neškodné náboženství
……………………………………………………………………

BRNO | Se závažným zjištěním přišla redakce serveru Českého portálu euRABIA.cz. Na brněnské Fakultně výtvarných umění probíhá výstava o udavačství. Za Vaše peníze se v rámci "studií" vysoké školy tito dobroserové a sluníčkáři válí a navíc udávájí na předem připravených formulářích kritiky islamizace v České republice…
Jestli je to pravda- tak jsem pro zavření fakulty nebo alespoň vyloučení autorů akce ze studia. Dobroserové se zřejmě množí i u nás.
………………………………………………………………….

V roce 2008 prezident Václav Klaus udělil milost muži souzenému mimo jiné za zpronevěru a podvod. Hrozilo mu 12 let. Jeho duševní nemoc mu ale (podle Klause) neumožňovala pochopit soudní spor. Omilostněný Zdeněk Kratochvíl je ovšem majitelem úspěšné přepravní firmy a Institutu Václava Klause posílá ročně milionové dary.
V této "demokracii" je možné úplně všechno a nikdo se nestydí . Hajzl s penězi má vždycky navrch aneb není nad rozumnou domluvu. Tím ovšem nemyslím pana presidenta ani pana Kratochvíla
…………………………………………………………………………………..

Glosy 18.6.2017

19. června 2017 v 11:03
Francouzi se už delší dobu nemohou cítit bezpečně, a platí to o to víc v době ramadánu... Jedna z kamer v pařížském supermarketu zachytila útok muslima na muže, který si koupil karton piv.Video ukazuje muže, který vychází z obchodu, načež na něj zaútočí muslim s nožem. K útoku došlo kvůli tomu, že si francouzský mladík dovolil koupit piva v době ramadánu. Kdyby nezasáhl další člověk a útočníka neodstrčil, mohl by Francouz přijít o život.

Asi nepochopení. Zdá se, že muslimský inženýr šel řešit nějaký technický problém
……………………………………………………………..


Počet radikálních islamistů ve Švédsku masivně vzrostl. Uvádí to alespoň údaje Bezpečnostní policie (Säpo). V zemi se jich mají pohybovat tisíce. Přitom v roce 2010 jich mělo být pouze dvě stě. S odkazem na agenturu AFP o tom informují ČeskéNoviny.cz.
Nenechte se mylně informovat, Určitě jde jen o aktivisty multikultury, kterou Evropa potřebuje.
..............................................................................................


"Naši předci nebudovali naši zemi jen proto, aby ji dnes pár panevropských potentátů zneužívalo ke svým sociálně a kulturně inženýrským pokusům," říká poslanec Jiří Valenta.

A je třeba mu zatleskat

…………………………………………………………..

Glosy 15.6.2017

16. června 2017 v 11:09 Glosy
Vláda ve středu 14. června 2017aktualizovala svou surovinovou strategii. Do budoucna v ní počítá se strategickým významem lithia s masovým využitím pro stále výkonnější baterie rozmáhajících se elektromobilů. Koncepce pravděpodobně souvisí s masivními nalezišti tohoto cenného kovu na Cínovci i v dalších lokalitách Krušných hor. Těžbě v oblasti je aktuálně nejblíže miliardář Karel Janeček se svou Cínoveckou deponií.

Další krádež narodního bohatství za bílého dne. Proč nebude těžit a bohatnout stát a tím i mi všichni?
………………………………………………………

Svou nespokojenost s fungováním policistů vyjádřilo přes 60 procent respondentů. Opačný pohled měla jen necelá třetina (27 procent). Stejně tragicky se Pražané vyjádřili k otázce, která se zabývala důvěryhodností městské policie. O tom, že důvěryhodná není, je přesvědčeno hned 58 procent dotázaných. Podobně vysoké číslo oslovených se shodlo také na tom, že nemá důvěru ani v jednotlivé příslušníky městské policie Praha.
Souhlasím. Zvláště když si vzpomenu na ty dvě policejní fifleny, zřejmě na pochůzce, které se mezi sebou živě bavili a bez povšimnutí minuly slepého chodce, který potřeboval přejít rušnou ulici.
…………………………………………………………….

15. 6. 2017 Švédská policie opět rozšiřuje o další lokality dlouhý seznam no-go zón, byť se úřady tomuto nepříliš lichotivému pojmenování vehementně brání. V každém případě se mohou Švédové cítit zase o něco méně bezpečně. Kombinace kriminality, nezaměstnanosti a migračních kořenů dělá své.

Multikulty zničí evropský kulturní prostor
………………………………………………………………
Respektuji rozhodnutí každého, kdo se rozhodne držet půst. Ať už je to z důvodu víry, životního stylu nebo jiného přesvědčení. Ale nerozumím a nikdy nebudu souhlasit s tím, že se kvůli tomu mají měnit pravidla nebo způsob života nás, co půst zrovna dodržovat nechceme.Prý se dokonce ve Švédsku politici napříč politickým spektrem shodli, že ramadán je novou švédskou tradicí. Tak pokud se tomu někde říká "nová tradice", já tomu říkám podvolování se. Evropo vzpamatuj se.
Bezbřehá demokracie a falešný humanismus - nástroje likvidace evropské kultury


…………………………………………………………………………………

Je to ještě aktuální?

15. června 2017 v 11:11 Převzato odjinud
Je to ještě aktuální? Můžeme souhlasit i nesouhlasit. Názory uvedené níže ale byly vysloveny.
Platí vyřčené ještě dnes? O co jsme postoupili vpřed při prohlubování demokracie?
Rozhovor z Prof. Robertem Holým(uskutečněno v roce 2010)
(kráceno)
Nedávno jste připomenul, že pamatujete život v první polovině 20. století. Mohu se Vás zeptat v čem vidíte největší rozdíl mezi společensko-politickou atmosférou té doby a dneškem u nás?
Těch rozdílů je mnoho ale ten základní je v tom, že tenkrát procházelo, když se lhalo o minulosti staré více než jeden věk. Dnes se bezostyšně lže o zcela nedávné minulosti - době před 50 a méně lety. Není problém vidět dokumentární film ve kterém jsou dlouhé scény z hraných filmů natočených před 50 lety. Není problém, aby ve veřejné televizi nebo tisku byla překrucována fakta o době zcela nedávné, aby politici občanům říkali polopravdy a někdy i vyloženě lhali a jelo se dál, jakoby se nic nestalo - nanejvýš to označí za žert či nedorozumění. Příkladů asi není třeba uvádět. Chybí tady tvrdá kritika takového jednání a konkrétní důsledky pro aktéry takových činů.

A v čem spatřujete příčinu tohoto stavu?
Pokud bychom zůstali jen v české kotlině, tak jedna z hlavních příčin je v tom, že nám chybí 1,5 až 2 generace osobností, autorit i odborníků. Podívejte se: za minulého režimu byla celá řada takovýchto lidí nějak svázána s tím režimem. At´ chtěli či nechtěli. Pokud nechtěli odborně zakrnět museli být nějak činí v tom prostoru (institucích, organizacích ), který tehdy existoval.
Nový režim se s nimi vypořádal jako s "přáteli starých pořádků". Takže tehdejší 40cátníci až 60tníci byli odstaveni na vedlejší kolej a jejich zkušenosti a rozum tu chybějí. Na jejich místa se nahrnuli nezkušení "mlíčňáci" a "rychlokvašky" - kteří v novém režimu právě absolvovali fakulty nebo lidé, kteří se nemohli z jakýchkoliv (tedy i odborných či lidských - nikoliv jen politických) důvodů v minulém režimu prosadit a najednou ucítili možnost . Zde nemůžeme většinou hovořit o osobnostech, ale o lidech, kteří ve své nezkušenosti a touze po penězích jsou schopni udělat cokoli např. i vystavět si žebříček svých hodnot podle toho odkud teče víc peněz a kde je větší jistota postavení. To co říkám platilo především v devadesátých létech ale důsledky toho vidíme dodnes. Nemluvím také o všech osobnostech aktuálního dění v Čechách, ale o nepomíjivé části lidí, kteří se dnes snaží určovat dění v této zemi, kde peníze a moc jsou to hlavní.

Odstavenými byli i funkcionáři bývalé KSČ - mluvíte i o nich?
Ne. To, ve své většině, nebyli osobnosti ani obecně uznávané autority. Byly ale také výjimky.

Jak se díváte na současný politický prostor v Česku?
Tady je třeba vycházet z obecného pohledu na věc a historických zkušeností. Každá vláda, politická partaj či koalice bude tvrdit, že jí jde o blaho voličů. Nutno si ale vyložit, kde to blaho leží. V tom, že vláda nastaví prostředí tak, aby Ti co se umí třeba i nepoctivě prosadit žili v blahobytu a nebo v tom, že vláda učiní takové kroky, aby se dobře žilo většině. Zkušenosti ukazují, že tam kde se uplatnilo větší a progresivní daňové zatížení a získané prostředky se vložili do veřejného prostoru vznikly státy, kde je vysoká životní úroveň. Prostě státy s dlouhodobě vyšší daňovou zátěží, tedy i solidaritou, jsou výrazně celkově bohatší (Skandinávie, Rakousko, Německo). Najdete tam pěkné školy pro všechny děti, nemocnice na vynikající úrovni dostupné opět prakticky všem, opravené historické památky, silnice bez výmolů a kvalitní dálniční síť, rychlé a čisté vlaky, profesionální policii i stání aparát a nízkou kriminalitu.
V zemích s dlouhodobě nízkou daňovou zátěží naopak najdete většinou pravý opak.A mezi takové země nyní Česko patří. Současná vláda činí kroky vedoucí k většímu bohatství bohatých a potlačení životní úrovně nemajetné většiny. Omezuje razantně výdaje do veřejného prostoru a ničí i střední třídu.Bez prosperity těchto dvou faktorů není možné vybudovat prosperující společnost. Vše je maskováno jako "reforma".

Znamená to tedy, že demokratický vývoj je u nás ohrožen?
Pokud bude platit, že získání politické moci je legitimací k dojení státu a deformaci společnosti a nikoliv závazkem služby ve prospěch celé společnosti - tak ano.
Bohužel jsme celosvětově svědky toho, že v demokratickém světě zaniká souhra mezi výkonnou ekonomikou a demokratickým řádem.Postupně dochází k transformaci demokratických systémů na režimy bezohledně kořistnické, vůči ostatním zemím, vůči domácímu obyvatelstvu a nakonec i vůči vlastnímu státu. A to platí, ve velmi syrové a hrubé podobě, i u nás. Pokud budou lidé jen zírat na nenasytnost mocných a jejich vládu, která korupci, mafiánství, sobectví, rozkrádání republiky a dojení státní kasy povýšila na hlavní symboly režimu v ČR, který kamuflují jako demokracii - bude to s naší demokracii špatné.
Uvědomíme-li si slova TGM o tom, že je potřeba 50 let k tomu, aby se demokracie prosadila jako skutečná demokracie - pak není tak úplně pozdě začít s tím něco dělat.


Kde vidíte problémy největší problémy současných demokracií?
Předpokládám, že mluvíme o demokracii evropského formátu. Už jsem říkal, že tyto demokracie prochází výraznou změnou a mám obavy, aby neúměrné prosazování některých prvků a zanedbávání jiných atributů demokracie nakonec nevedlo k její úplné likvidaci jako společenské formy. Když budu chtít uvést velmi hrubý příklad: Odstranění trestu smrti lze jistě považovat za humánní gesto demokracie ale pomohlo snížit kriminalitu? Když někdo ukradne řekněme kabel na dráze a zaviní smrt lidí při železničním neštěstí dostane 1-2 roky vězení, ale dříve by dostal provaz. Jeden to odnesl, ale ostatní už si dali velký pozor. Jde o to aby pravidla byla nastavená tak, aby se výrazně nevyplácelo být zlodějem, podvodníkem, lichvářem, vrahem atd. Při pohledu do Česka pak je tady navíc nevymahatelnost práva, právní chaos a džungle i výrazná nevýkonnost soudní moci co výrazně degraduje zdejší demokracii..
Dalším problémem dnešních demokracií je jejich multikulturní bezbřehost. Jistě žádný skutečný demokrat nemá nic proti jiným etnikům a možnosti volně se pohybovat a migrovat. Pokud ale někdo emigruje do jiné země mělo by platit pravidlo, že přijme zcela automaticky kulturní zvyklosti a způsob života majority dotčené země. Byla to totiž tato majorita, která tuto zemi po staletí obráběla, zušlechťovala a vybudovala a nikdo nemá právo jí způsob jejího života nějak nabourávat. Pokud se prostředí přistěhovalci nelíbí - nikdo mu nebrání, aby se přestěhoval jinam. Ted mluvím především o islámských a jiných , povětšinou afrických etnikách.
On základní problém leží v tom, že komunikační technologie a vývoj dopravních možností předstihl "dorozumívání se" a "braní se na vědomí" mezi různými kulturami, náboženstvími a společenskými systémy.
Bohužel při dnešním stavu věcí musíme konstatovat, že islámský svět je nepoměrně aktivnější než svět křesťanský a evropské demokracie jako takové.
Takže recept na rehabilitaci demokracie musíme hledat všichni.


2010 ptal se Jan Kuna

Glosy 11.6.2017

14. června 2017 v 18:15 Glosy
Po církevních restitucích se chystá další mega tunel v historii: Česká republika má ohromné zásoby lithia , například by šlo naráz splatit státní dluh z jeho těžby ale místo toho vláda jen přihlíží plánům na vytunelování zásob! Ze 3 bilionů korun zisku nemá profitovat národ, ale jen lidé jako Karel Janeček, Madla Albright a další miliardáři

Naše slavné strany - budou se štěkat mezi sebou a na republiku jako náš domov se opět vyserou
----------------------------------------------------------------------------------------


A teď budu citovatJana Piňose z Respektu:,,Myslím, že uprchlíkům je třeba vyjít vstříc. Nemáme se křečovitě bránit nějakými ploty, protože ploty jsou pouze iluzí. Lepší je vyjít změnám vstříc, jejichž jsme součástí. Čím víc se budeme křečovitě držet našich hodnot a našeho životního stylu, tím to bude horší."
Takže pan Piňos vlastně říká (a mnoho dalších sluníček taky), že se máme nechat islamizovat a v podstatě vyhladit naši kulturu! Tito lidé schvalují desintegraci naší kultury, národního cítění, náboženství, tudíž schvalují genocidu. Což je trestným činem.

Vyzývám státní zastupitelství aby začalo jednat
-------------------------------------------------------------------------------------


Romské děti diskriminuji nejvíc jejich rodiče. Neposílají je do školy, nerozšiřují jim obzory, k ničemu je nevedou a svým stylem života jim jdou špatným příkladem. Rodiče ty děti k ničemu nevedou a pak se hrozně diví, že jsou na okraji společnosti. Naše společnost je naučila, že stačí nic neumět a natahovat ruku a všechno od státu dostanou. Ani 600let pobytu v civilizovaném prostoru nestačilo na to, aby toto etnikum splynulo s majoritní společností. Není tady něco divného?
.
Pravda, ale žádný skutek k nápravě
-----------------------------------------------------------------------------------
Ministerstvo kultury neplní Programové prohlášení vlády. Přestože Bohuslav Sobotka pokládá zákon o veřejnoprávní instituci v kultuře za jednu z vládních priorit, Daniel Herman se jej neobtěžoval ani předložit.
Zákon o veřejnoprávní instituci chybí a je zcela zřejmé, že v tomto volebním období schválen nebude - napsala tisková mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková na dotaz Deníku Referendum, proč rezort v čele s Danielem Hermanem neplní své úkoly.

Asi se zase zabývá nějakým svým strejčkem a na vládní úkoly kašle nebo nestačí


----------------------------------------------------------------------------------------

Glosy 10.6.2017

14. června 2017 v 17:58 Glosy


Zatímco dobroserská mašinérie od celebrit po novináře vyjadřuje svůj šok, soustrast a semknutost, zatímco obyčejní chlápci v igelitových oblecích a nejspíš opravdu v šoku kousek po kousku sbírali do pytlíků co zbylo z něčích dětí po útoku islamistů v Manchestru, tak EU konečně jedná rázně a takto zareagovala na krvavý sebevražedný útok v Británii: Evropská unie zavádí zákon, co má přísně trestat "nenávistné příspěvky" na sociálních sítích.

Už se jistě cítíte bezpečněji?????

---------------------------------------------------------------------------------------------
Jak to bude probíhat v praxi, o tom už se mohla přesvědčit britská komentátorka Katie Hopkins,která na twitteru mluvila v souvislosti o 22 mrtvých v Manchesteru o potřebě "a final solution", tedy konečného řešení. A zatímco v Británii panuje nejvyšší bezpečnostní opatření s maximálním rizikem útoku a armáda je v ulicích, metropolitní policie vydává prohlášení, že už se twitterem milé Katie zabývají. Více ZDE. Já vážně pochybuju, že měla na mysli etnické vraždy, jak ji obvinila justice ale konečné řešení s radikálními islamisty.

Když říkáte nahlas to co si myslí většina, tak vás obviní.
-------------------------------------------------------------------

V reakci na 22 zmasakrovaných dětí, co se neprovinily ničím, než že si chtěli poslechnout jeden koncert, tak to se od Merkel dozvídáme, jak nás to posílilo. Nelegální migraci opěvující média, nás vyzývají, že to nejlepší, co můžeme v reakci na masakr udělat, je chovat se, jako by se vůbec nic nestalo a semknout se.

Nevím, třeba aspoň zakázat koncerty, co?
---------------------------------------------------------------------------------------

Zatímco neposlušným státům V4 vyhrožují soudem pokud si nevezmou k sobě migranty, o kterých "velký politik" Schulz prohlásil že mají cenu zlata, tak leckde už si s tím pokladem neví rady. Po Itálii přichází s akcí vyvlastňování prázdných bytů také v Německu.

Bože, jakou já jsem míval radost když Česko se stalo členem EU. To bylo vrácení se k Západu. Dnes EU mašíruje opačným směrem.

--------------------------------------------------------------------------------------

Brněnská pout´smíření 2017

14. června 2017 v 11:26 Články,úvahy,názory
Zpráva z tisku:
Pouť smíření jakopřipomínka divokého odsunu německojazyčných obyvatel Brna se konala 20.5.2017. Pouť byla završena na Mendlově náměstí za účasti primátora města a dalších osobností včetně pamětníků.


A zde je jiná zpráva:
Zde je seznam lidí popravených nacistickými Němci v Kaunicových kolejích v době okupace ČSR Němci.
Brněnští Němci tyto popravy dokonce i sledovali pro svojí zálibu. Nikdo z nich nevystoupil proti tomuto vraždění českých brňáků.


Škoda že jsou mrtví. Jistě by se všichni rádi zúčastnili "Pochodu usmíření" spolu s panem Vokřálem (ANO) a Hollanem (Žít Brno).

Poznámka:
Víte proč byli brněnští Němci (to jsou ti co fanaticky hajlovali při příjezdu Hitlera do Brna) vyhnáni z Brna a museli pochodovat do Pohořelic?

Protože se do Brna těsně po válce vrácelo velké množství lidí (z koncentráků, nuceného nasazení v Německu, uprchlých před nacisty, atd.) kteří neměli kde bydlet (jejich byty byly vybombardovány, osazeny Rudou armádou nebo zabrány Němci během války)

Bylo to vynucené a jediné řešení. Že bylo možná kruté? Možná, ale válka jako celek byla krutá a Češi jí nevyvolali.

Umí si dnes vůbec někdo představit jak bylo někomu, kdo se vrátil v hadrech a hladový, s podlomeným zdravím z koncentráku a zjistil, že celá jeho rodina byla Němci vyvraždfěna. že přišel o veškerý svůj majetek a vjeho bytě bydlí nějaký Němec? Nasměšujme dnešní myšlení s myšlením deformovaným válečnými zážitky.