Brněnská pout´smíření 2017

14. června 2017 v 11:26 |  Články,úvahy,názory
Zpráva z tisku:
Pouť smíření jakopřipomínka divokého odsunu německojazyčných obyvatel Brna se konala 20.5.2017. Pouť byla završena na Mendlově náměstí za účasti primátora města a dalších osobností včetně pamětníků.


A zde je jiná zpráva:
Zde je seznam lidí popravených nacistickými Němci v Kaunicových kolejích v době okupace ČSR Němci.
Brněnští Němci tyto popravy dokonce i sledovali pro svojí zálibu. Nikdo z nich nevystoupil proti tomuto vraždění českých brňáků.


Škoda že jsou mrtví. Jistě by se všichni rádi zúčastnili "Pochodu usmíření" spolu s panem Vokřálem (ANO) a Hollanem (Žít Brno).

Poznámka:
Víte proč byli brněnští Němci (to jsou ti co fanaticky hajlovali při příjezdu Hitlera do Brna) vyhnáni z Brna a museli pochodovat do Pohořelic?

Protože se do Brna těsně po válce vrácelo velké množství lidí (z koncentráků, nuceného nasazení v Německu, uprchlých před nacisty, atd.) kteří neměli kde bydlet (jejich byty byly vybombardovány, osazeny Rudou armádou nebo zabrány Němci během války)

Bylo to vynucené a jediné řešení. Že bylo možná kruté? Možná, ale válka jako celek byla krutá a Češi jí nevyvolali.

Umí si dnes vůbec někdo představit jak bylo někomu, kdo se vrátil v hadrech a hladový, s podlomeným zdravím z koncentráku a zjistil, že celá jeho rodina byla Němci vyvraždfěna. že přišel o veškerý svůj majetek a vjeho bytě bydlí nějaký Němec? Nasměšujme dnešní myšlení s myšlením deformovaným válečnými zážitky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama