Glosy 29.7.2017

29. července 2017 v 10:59 |  Glosy
Romské děti se ve vzdělávání často setkávají se segregací. V posledním školním roce tvořily zhruba čtyři procenta žáků v ČR, v takzvaných zvláštních školách ale jejich podíl činil skoro 15 procent. Téměř čtvrtina romských chlapců a děvčat také chodila do základní školy, kde většinu jejich spolužáků představovali Romové. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny v ČR za rok 2016, jejíž projednávání měla dnes ve svém programu vláda.

A kde je řečeno, že většina rodičů romských žáků toleruje špatnou docházku do školy, využívá své děti k nezákonným činnostem místo toho, aby se věnovali jejich vzdělání.
Kde je řečeno ,že za tento stav si mohou Romové sami. Když se řekne A má se říct i B.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Atény - Na řeckém ostrově Lesbos vypukly masivní nepokoje. Desítky migrantů se brání deportaci a podpalují vše, co jim přijde do cesty. Vzniklé požáry byly podle tamních médií tak silné, že je musela hasit letadla. Za výtržnostmi stojí podle řeckých televizí skupina nejméně sta mladých migrantů z Afriky. Ti podpálili stany, kontejnery s komunálním odpadem a také nejméně jeden obytný kontejner. Výtržníci ale nezůstali pouze u ohně. Házeli také kameny na zasahujících policisty a hasiče, kteří likvidovali vzniklé požáry.
Co se jim divíte. Očekávali tisíce euro, byt, stravu. možná i automobil a čekal je stanový tábor. Něco by se s tím mělo udělat.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Berlín - V ulicích Schorndorfu došlo k nepokojům a sexuálnímu napadení na pouličním festivalu. Bádensko-Wüttembersko je z tohoto násilí v šoku. V neděli večer byli hosté a policisté napadeni přibližně tisícovkou mladých lidí. Podle policie navíc uprchlíci osahávali dvě ženy.
Asi zase nějaká falešná informace. Podle frau Merkem je přeci všechno v pořádku
--------------------------------------------------------------------------------------------
Hamburk - Po útoku nožem v jednom ze supermarketů v Německu zemřel jeden člověk. Informuje o tom server BBC. Pachatele policie zadržela během půl hodiny, informoval bulvární deník Bild. Podle médií byl pachatelem mladý radikál, který do země přišel jako uprchlík.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/196629-v-hamburku-vrazdil-palestinec-do-zeme-prisel-jako-uprchlik-a-byl-napojeny-na-radikaly-pisi-media/

Všechno to jsou jen výjimky a frustrovaní jedinci. Hergot - je jich ale nějak moc, nemyslíte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama