Glosy 5.10.2017

5. října 2017 v 10:22 |  Glosy
Vedení hlavního města nechalo na Staroměstské náměstí z bezpečnostních důvodů nainstalovat betonové bloky. Opatření je preventivní, informoval ve středu mluvčí magistrátu Vít Hofman. Bloky mají zabránit případnému útoku na náměstí plné lidí za pomoci rozjetého vozu.

A zase jen pasivní obrana místo opatření, které by nám zaručilo, že se doma nebudeme muset bát
-------------------------------------------------------------------------

V poslední době, s ohledem na aktuální evropskou situaci," se stále zřetelněji ukazuje platnost dávno známého paradoxu: ochrana svobody a demokracie se neobejde bez omezení svobody a demokracie! Svobody se nevzdáváme, ale ta má pro nás význam jen pokud budeme naživu a ohrožuje-li někdo náš život - lhostejno zda ten fysický nebo jakýkoliv jiný - bude asi prioritou jeho záchrana spíše, než lpění na formálních znacích. To není volání po nějaké "vládě pevné ruky" ale uvědomění si stavu, ve kterém se evropské národy nacházejí. A asi nebudu sám, kdo se stále více obává, že čas na pokojné a demokratické řešení některých problémů se nebezpečně nachyluje….…

Vyslovená pravda ale kdo jí vyslyší_?

---------------------------------------------------------------------------------

Dva osmnáctiletí cizinci před několika dny surově napadli na Masarykově náměstí v Boskovicích seniora. Zkopali ho do bezvědomí a ukradli mu tři tisíce korun a lahev piva. Jejich počínání na Masarykově náměstí si všiml operátor městského bezpečnostního kamerového systému a zavolal policejní hlídky.


Nafilmovali je bez jejich souhlasu. Úřad na ochranu osobních údajů podá žalobu na operátora, že se jich předtím nezeptal, jestli je může natočit a jako důkaz to bude nepoužitelné. Šabatová se jich zastane, že měli kluci hlad, takže neměli jinou možnost než ho okrást. Taky máte radost? Policie je sice chytla, ale jako to dopadne?????
--------------------------------------------------------------------------------

Na internetu zveřejnila obec Kravaře v roce 2013 jména lidí, kteří se dopustili přestupku. Za označení zloděje víka od kanálu musela zaplatit 30 tisíc. Pokutu, kterou obci udělil Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), potvrdil Městský soud v Praze.

To je na zblití. Až sem vede bezbřehá demokracie. Zloděj pod ochranou práva! Právní stát? NIKOLIV.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama