Spravedlnost po česku

9. prosince 2017 v 10:43 |  Převzato odjinud
Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Znam-desitky-pripadu-kdy-policiste-istatni-zastupci-obzalovali-nevinne-Profesorka-Valkova-k-Capimu-hnizdu-a-k-omezovanisvobody-kvuli-nenavisti-515148

Já nekritizuji obecně policii a systém státního zastupitelství. Ale znám desítky případů, kdy policisté i státní zástupci obžalovali a obvinili nevinné lidi. Za tato pochybení zaplatí stát miliony, nespravedlivě obvinění to zaplatili svým zdravím a dobrou pověstí- ale ti, kteří to způsobili, nezaplatili ani korunu. Dokonce jim to nikdo ani nevytknul. To považujete za normální a správné? Pokud ano, změníte názor, až něco takového potká i vás.
****
Pokud bych se měla vyjádřit ke stavu závislosti či nezávislosti policie a státního zastupitelství na politicích, skutečně existovaly doby, kdy politik zavolal určitému justičnímu funkcionáři a kauza se v rámci možností zametla pod koberec.
****
Státní zástupci by nejradši vybudovali další moc ve státě. Ale to není možné. Už znázvu vyplývá, že zastupují stát, a tudíž nemohou postupovat svévolně. Ke každé pravomoci musí být přiřazena i odpovědnost. Tu ale oni nemají dle mého přesvědčení v takové míře, která by odpovídala jejich pravomocem.
****
Určitě nechci dublovat či nahrazovat činnost orgánů činných v trestním řízení. Ale pokud nabudu přesvědčení, že, ať už z jakékoliv pohnutky, některý konkrétní policista a nebo státní zástupce konal se záměrem ohrozit demokratický systém v našem státě a snaží se tak ovlivnit výsledky voleb a vstupovat tak do systému politické moci a jejího uplatňování, je mojí povinností hlasovat proti vydání Babiše.
****
Vycházím z faktu, že žádná nedemokratická strana u nás nemůže existovat. Pokud
disponujete poznatky, že některá z politických stran není demokratická, mělo by být vaší povinností tyto důkazy předat příslušným orgánům, aby byla činnost této strany zakázána. Tyto skutečnosti neznamenají, že chovám k SPD osobní sympatie, ale jak už jsem uvedla, o nedemokratickou stranu v právním smyslu slova nejde, jinak by nemohla v našem politickém systému existovat.
****
Činnost veřejnoprávních médií by si zasloužila speciální analýzu. Já osobně s niminemám, až na naprosté výjimky, negativní zkušenosti, což ovšem neznamená, žejsem nezaznamenala náznaky určitých manipulativních tendencí.
----------------------------------------------
A k žádosti o vydání Babiše Válková řekla:

"Já musím říci, že takhle odfláknutou žádost už jsem dlouho neviděla"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama